FAQ

Najczęściej
zadawane
pytania

 FAQ

Pobierz aplikację

Zadzwoń 737 737 737

Zamów online

Najczęściej
zadawane
pytania

Pobierz aplikację

Zadzwoń 737 737 737

Zamów online

 FAQ

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Do wyboru są dwa modele rozliczeniowe:
1. Model procentowy – płacisz tylko za zrealizowane zlecenie, w zależności od miasta 15% lub 18% (kierowcy oklejeni) lub 20% (kierowcy nieoklejeni) od kwoty brutto zakończenia kursu.
2. Model abonamentowo-procentowy – płacisz subskrypcję w wysokości 400 lub 649 oraz obniżoną prowizję za zrealizowane zlecenie w wysokości 5% lub 10% w zależności od miasta.

Tak, przyjmujemy kierowców z własnym autem oraz uzbrojeniem.

a) ukończone 21 lat,
b) prawo jazdy kat. B,
c) zaświadczenie o niekaralności,
d) aktualne badania lekarskie i psychotechniczne,
e) ukończony kurs z zakresu transportu drogowego taksówką,
f) zdany egzamin z zakresu transportu drogowego taksówką (obowiązkowy w większości miast powyżej 100 000 mieszkańców, dokładne informacje dostępne w Urzędzie Gminy/Urzędzie Miasta. W miastach poniżej 100 000 mieszkańców nie ma egzaminów na licencję taxi),
g) własna działalność gospodarcza.
h) auto uzbrojone w taksometr i kasę fiskalną oraz oznakowane według wymagań danego miasta

To zależy od Pana/Pani. Na zarobki ma wpływ m.in. czas dostępności w naszym systemie, stan auta, wysokość stawki, jakość obsługi klienta.

Tak, pracę u nas można traktować zarówno jako stałe lub dodatkowe źródło dochodu. Nie narzucamy limitów, ale im większy czas dostępności w naszej aplikacji, tym większa liczba zrealizowanych zleceń.

Liczba kierowców w iTaxi rośnie z dnia na dzień. Obecnie prowadzimy rekrutację w całej Polsce. Szczegółowych informacji udzielamy pod nr. tel.: 22 439 00 77 w godz. od 9 do 17.

Za pomocą aplikacji dla kierowcy można się z nami rozliczyć 3x w miesiącu, co 10 dni. Po 14 dniach robimy przelew na wskazane konto.

W iTaxi taksówkę można zamówić na 4 sposoby – za pomocą:
a) aplikacji dla klienta na urządzeniu przenośnym (iOS, Android, HUAWEI),
b) centrali dostępnej 24 h/dobę przez 7 dni w tygodniu,
b) panel biznesowy dla klientów voucherowych.

Nie narzucamy limitów, które kierowca musi wyrobić, ale im większy czas dostępności w naszej aplikacji, tym większa liczba zrealizowanych zleceń i wyższy status przy wydawaniu zleceń przez algorytm (pozycja w scoringu).

Tak, podpisuje się ją na czas nieokreślony. W każdej chwili można zrezygnować, a my do końca miesiąca wypłacamy należność za ostatnie kursy.

W Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Trójmieście, Krakowie, Rzeszowie, Białymstoku, Lublinie oraz na terenie GOPu można otrzymać od nas: okleiny, koguty, pokrowce na zagłówki, zapachy do auta oraz wizytówki.

Potrzebne są następujące dokumenty:
a) identyfikator,
b) dowód rejestracyjny pojazdu,
c) dowód osobisty kierowcy,
d) licencja
e) legalizacja

Kursy (zarówno gotówkowe i bezgotówkowe) z dolotem do 4 km są obowiązkowe. Natomiast nie ma obowiązku przyjmowania zleceń z dolotem do klienta powyżej 4 km.

Aplikacja pobiera miesięcznie od 300 MB do 2 GB transferu danych i są to jedyne koszty, jakie Pan/Pani ponosi.

Kierowcy, którzy nawiązują z nami współpracę, jeżdżą według swojego taryfikatora bądź stosują ceny obowiązujące w danej miejscowości. Aplikacja daje pasażerom możliwość wybrania taksówki m.in. na podstawie stawki za km.

Posiadanie terminala jest obowiązkowe.

Opłata za egzamin z zakresu transportu drogowego taksówką wynosi w zależności od miasta: 100- 300 zł.

Występują stałe Strefy Postojowe (lotniska, dworce) do których dostęp mają kierowcy w modelu rozliczeń abonamentowo-procentowy. Tworzone są również strefy tymczasowe (eventowe) do których dostęp mają kierowcy oklejeni.

Telefon musi posiadać system Android wersja min. 5.0, minimalna rozdzielczość ekranu 320×480 oraz przekątna 3,2.

Tak, pod warunkiem, że w ustawieniach telefonu jest włączona opcja pracy w tle.

Nie ma takiego obowiązku, jakkolwiek zachęcamy do tego wszystkich, których samochody przejdą pomyślnie proces weryfikacji. Kierowca oklejony ma większy priorytet w wydawaniu zleceń, a także dostęp do dodatkowych benefitów jak MultiSport, LuxMed, ubezpieczenia, najem Mercedesów po atrakcyjnych cenach.

Jeśli nie ma możliwości oklejenia auta, udostępniamy logo iTaxi w dużym formacie do wstawienia za przednią szybę lub naklejki „Partner iTaxi”