fbpx

FAQ

Najczęściej
zadawane
pytania

 FAQ

Pobierz aplikację

Zadzwoń 737 737 737

Zamów online

Najczęściej
zadawane
pytania

Pobierz aplikację

Zadzwoń 737 737 737

Zamów online

 FAQ

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Do wyboru są dwa modele rozliczeniowe:
1. Model procentowy – płacisz tylko za zrealizowane zlecenie, w zależności od miasta 15% lub 18% (kierowcy oklejeni) lub 20% (kierowcy nieoklejeni) od kwoty brutto zakończenia kursu.
2. Model abonamentowo-procentowy – płacisz subskrypcję w wysokości 400 lub 649 oraz obniżoną prowizję za zrealizowane zlecenie w wysokości 5% lub 10% w zależności od miasta.

Nie. Nie potrzebujesz posiadać własnego auta wraz z taksometrem. Możesz oczywiście współpracować z nami na własnym uzbrojonym w taksometr aucie w ramach własnej działalności gospodarczej. Możemy również wyposażyć Cię zarówno w auto jak i potrzebne urządzenia. Nie musisz nawet posiadać własnej firmy i licencji. 

Pomożemy Ci ze wszystkim.

Aby zostać taksówkarzem w ramach własnej działalności gospodarczej musisz posiadać:
a) ukończone 21 lat,
b) prawo jazdy kat. B,
c) własną działalność gospodarczą z kodem PKD 49.32.Z – działalność taksówek osobowych,
d) licencję na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką wydaną przez Urząd danego Miasta,
e) aktualne zaświadczenie o niekaralności,
f) aktualne badania lekarskie i psychotechniczne,
g) auto uzbrojone w taksometr i kasę fiskalną oraz oznakowane według wymagań danego miasta.
h) odpowiednie badania techniczne pojazdu potwierdzone adnotacją “TAXI” w dowodzie rejestracyjnym oraz stosowne ubezpieczenie pojazdu.

Pamiętaj, że aby rozpocząć z nami współpracę nie musisz zakładać własnej firmy. Możesz współpracować z nami w oparciu o odpis licencji naszego Partnera wraz z wynajętym od niego samochodem. Wystarczą Twoje dobre chęci, resztę spraw formalnych załatwimy wspólnie z Tobą.

To zależy od Pana/Pani. Na zarobki ma wpływ m.in. czas dostępności w naszym systemie, stan auta, wysokość stawki, jakość obsługi klienta.

Tak, pracę u nas można traktować zarówno jako stałe lub dodatkowe źródło dochodu. Nie narzucamy limitów, ale im większy czas dostępności w naszej aplikacji, tym większa liczba zrealizowanych zleceń.

Liczba kierowców w iTaxi rośnie z dnia na dzień. Obecnie prowadzimy rekrutację w całej Polsce. Szczegółowych informacji udzielamy pod nr. tel.: 22 439 00 77 w godz. od 9 do 17.

Dokumenty rozliczeniowe w tym faktura są wysyłane do Kierowcy na koniec miesiąca. Płatność faktury odbywa się w terminie 7 dni od jej wystawienia.
Kierowca ma jednak możliwość dokonania wypłat na żądanie za pomocą aplikacji Symmetrical. Aplikacja Symmetrical umożliwia samodzielne realizowanie przez Kierowcę przelewu wypłaty należnego wynagrodzenia w dowolnym momencie. Aplikacja jest zintegrowana z systemami iTaxi dlatego też należne środki można pobrać w ciągu kilku minut po wykonaniu kursu, nie czekając na rozliczenie i przelew po zakończeniu miesiąca.

W iTaxi taksówkę można zamówić na 4 sposoby – za pomocą:
a) aplikacji dla klienta na urządzeniu przenośnym (iOS, Android, HUAWEI),
b) centrali dostępnej 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu,
c) panelu biznesowego dla klientów voucherowych,
d) wsiadając na jednym z naszych dedykowanych postojów.

Nie narzucamy limitów, które kierowca musi wyrobić, ale im większy czas dostępności w naszej aplikacji, tym większa liczba zrealizowanych zleceń i wyższy status przy wydawaniu zleceń przez algorytm (pozycja w scoringu).

Tak. Wymagamy podpisania umowy. Umowa podpisywana jest na czas nieokreślony z możliwością jej rozwiązania z zachowaniem 1 miesięcznego okresu wypowiedzenia.

W Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Trójmieście, Krakowie, Rzeszowie, Białymstoku, Lublinie oraz na terenie GOPu można otrzymać od nas: okleiny, koguty, pokrowce na zagłówki, zapachy do auta oraz wizytówki.

Potrzebne są następujące dokumenty:
a) identyfikator Kierowcy,
b) dowód rejestracyjny pojazdu z adnotacją “TAXI”,
c) dowód osobisty kierowcy (do wglądu),
d) prawo jazdy,
e) licencję na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką wydaną przez Urząd danego Miasta wraz z wypisem licencji na dany pojazd,
f) dokument legalizacji taksometru,
g) aktualne badania lekarskie oraz psychotechniczne.

Kursy (zarówno gotówkowe i bezgotówkowe) z dolotem do 4 km są obowiązkowe. Natomiast nie ma obowiązku przyjmowania zleceń z dolotem do klienta powyżej 4 km.

Aplikacja pobiera miesięcznie od 300 MB do 2 GB transferu danych i są to jedyne koszty, jakie Pan/Pani ponosi.

Stawki za jakie się jeździ w iTaxi są zależne od miasta. iTaxi ustala stawki zarówno w oparciu o ich atrakcyjność wobec Kierowców jak i konkurencyjności na rynku lokalnym. Z reguły są zbliżone do stawek maksymalnych obowiązujących w danym mieście.

Posiadanie terminala jest obowiązkowe.

W zależności od Miasta oraz okresu na jaki wydawana jest licencja koszt ten waha się pomiędzy 200 a 450 zł.

Występują stałe Strefy Postojowe (lotniska, dworce) do których dostęp mają kierowcy w modelu rozliczeń abonamentowo-procentowy. Tworzone są również strefy tymczasowe (eventowe) do których dostęp mają kierowcy oklejeni.

Telefon musi posiadać system Android wersja min. 5.0, minimalna rozdzielczość ekranu 320×480 oraz przekątna 3,2.

Tak, pod warunkiem, że w ustawieniach telefonu jest włączona opcja pracy w tle.

Nie ma takiego obowiązku, jakkolwiek zachęcamy do tego wszystkich, których samochody przejdą pomyślnie proces weryfikacji. Kierowca oklejony ma większy priorytet w wydawaniu zleceń, a także dostęp do dodatkowych benefitów jak MultiSport, LuxMed, ubezpieczenia, najem Mercedesów po atrakcyjnych cenach.

Jeżeli zdecydujesz się na współpracę z nami jako:
– Kierowca oklejony otrzymasz komplet oklein z logo iTaxi do umieszczenia na tylnych drzwiach oraz lampę iTaxi.
– Kierowca nieoklejony otrzymasz specjalną naklejkę “Partner iTaxi” do umieszczenia w widocznym dla Pasażera miejscu.