Zamawiaj taksówki
w mgnieniu oka

- przez aplikację

Zamawiaj taksówki w mgnieniu oka

– przez aplikację

Co to jest iTaxi i kiedy Ci się przyda

iTaxi to polska aplikacja do zamawiania taksówek. Zasada działania jest prosta: wyobraź sobie, że stoisz na ulicy w środku miasta, bardzo się spieszysz i pilnie potrzebujesz złapać taksówkę.

W takiej sytuacji zazwyczaj zaczynają działać prawa Murphy’ego i wszystkie przejeżdżające samochody są już zajęte, a na centralę nie sposób się dodzwonić. Zdajesz sobie sprawę, że niemożliwe aby w całym mieście nie było żadnej wolnej taksówki. Problem polega na tym, że nie wiesz, gdzie ona jest.

W tym momencie z pomocą przychodzi iTaxi. Po uruchomieniu aplikacji GPS lokalizuje Cię na mapie i pokazuje wszystkie dostępne taksówki, które znajdują się w Twojej okolicy. Teraz możesz wybrać jedną z nich, w zależności od tego, które z kryteriów jest dla Ciebie najważniejsze np. czas dojazdu, stawka za kilometr czy marka samochodu.

Jeśli będziesz chciał gdzieś podjechać ze swoim pupilem, użyj odpowiedniego filtra, a aplikacja pokaże Ci, w której taksówce Twój zwierzak będzie mile widzianym pasażerem.

Jeśli chcesz skontaktować się z kierowcą, żeby np. doprecyzować lokalizację, aplikacja udostępni Ci jego numer telefonu. Kierowca również może do Ciebie zadzwonić, kiedy np. utknął w korku lub ma kłopoty z zaparkowaniem w wyznaczonym przez Ciebie miejscu.

Aplikacja zapewnia szybką, bezpośrednią komunikację między pasażerem a kierowcą, bez pośredników w postaci centrali. Dodatkowo dzięki specjalnej mapie możesz w czasie rzeczywistym obserwować, gdzie jest zamówiona przez Ciebie taksówka i sprawdzać czas pozostały do przybycia na miejsce.

Nasze początki

Wszystko zaczęło się od pomysłu. Kilka lat temu Stefan Batory, obecny Prezes Zarządu iTaxi, wracał ze spotkania i spieszył się na powrotny pociąg do Warszawy. Ponieważ nie mógł się dodzwonić na centralę lokalnej korporacji taksówkarskiej ani złapać taksówki na ulicy, doszedł do wniosku, że przydałoby się narzędzie łączące bezpośrednio pasażera z kierowcą.

Jako wielbiciel nowych technologii, ułatwiających codzienne życie, postanowił stworzyć aplikację do zamawiania taksówek, która będzie działała w polskich realiach. Wiedział, że podobne rozwiązania doskonale sprawdzają się już w innych krajach.

iTaxi wystartowało w 2012 roku. Na początku nie było łatwo. Wszyscy uważali, że to świetny pomysł, ale mieliśmy za mało kierowców, żeby obsłużyć wszystkich chętnych na kursy. Sytuacji nie ułatwiał fakt, że niektórzy taksówkarze nie podzielali naszej opinii, że aplikacje do zamawiania taksówek to przyszłość rynku taksówkarskiego.

Wszystkie te problemy udało nam z czasem się pokonać. Obecnie mamy ponad 10 000 taksówek i można nas znaleźć w przeszło 100 miastach Polski.

Czy jesteśmy perfekcyjni?

Nam też czasami zdarzają się potknięcia, ale uczymy się na błędach. Jesteśmy ambitni i bardzo chcemy oferować naszym pasażerom najlepsze usługi na rynku.

Jak nad tym pracujemy? Między innymi pytamy klientów o wrażenia z jazdy. Pasażer może ocenić każdy kurs, a to daje nam cenną informację zwrotną. Dzięki niej możemy lepiej dopasować się do Twoich potrzeb i sprawić, że będzie Ci się z nami dobrze podróżowało.

Wyciągamy też wnioski z tego, co przeczytamy w komentarzach w aplikacji. Kontaktujemy się z tymi klientami, którzy negatywnie ocenią kierowcę i pytamy o powód takiej oceny. Zdarzało się, że musieliśmy rozstać się z kierowcami, którzy nie spełniali naszych standardów. Premiujemy natomiast tych taksówkarzy, którzy są najczęściej dodawani do zakładki ulubiony kierowca.

Czy jesteśmy legalni?

Jeśli należysz do grona osób, dla których ma znaczenie, czy jeżdżą z legalnie działającą siecią taxi, która swoje podatki płaci w Polsce, to mamy dobre wieści. Działamy legalnie, mamy tylko  licencjonowane taksówki, a ich kierowcy przeszli odpowiednie szkolenia.

6 rzeczy, które mogą mieć dla Ciebie znaczenie

Za kurs możesz zapłacić gotówką, kartą lub przez aplikację.

Po kursie możesz wystawić ocenę auta i kierowcy. Warto to zrobić, bo pomaga nam na bieżąco reagować na ewentualne problemy, a także podnosić jakość naszych usług i Twój komfort podróżowania.

Jeśli zamawianie taksówki wolisz zostawić innym, dzwonisz na ogólnopolski numer: 737 737 737

Mamy ponad 10 000 taksówek w przeszło 100 miastach Polski – dzięki temu podróżując po kraju nie musisz szukać numerów do lokalnych korporacji taksówkarskich.

Jesteśmy polską firmą i tutaj płacimy podatki. Raje podatkowe znamy tylko z opowieści.

Często organizujemy akcje promocyjne w różnych miastach – rzuć okiem na naszą www lub FB i sprawdź, co się aktualnie dzieje.

Nasza pasja

Interesujemy się wszystkim, co przewiezie nas z punktu A do punktu B. Lubimy zarówno najnowsze BMW, jak i 40-letnie Mini. W  wakacje nasza ekipa wzięła udział w rajdzie z Londynu do Mongolii Mini Morrisem z 1974 roku. Przejechali przez 22 kraje, pokonali ok. 19 000 km, by w końcu szczęśliwie dotrzeć do mety.

Ponieważ cały czas się rozwijamy, nie ograniczamy się tylko na transportu lądowego. W sierpniu próbowaliśmy podbić przestworza w latającej machinie o nazwie Batmobil. Jako iTaxi Super Heroes wzięliśmy udział w Konkursie lotów Red Bulla.

Może nie osiągnęliśmy imponującego wyniku jak chodzi o długość lotu, ale za to byliśmy pierwszą w Polsce firmą taksówkarską, której kierowca ubrany w maskę Batmana i żółtą pelerynę, walczył z nielegalnymi przewozami.